Ο παίκτης-φάντασμα του Ιάσονα!

Στο φύλλο αγώνος του αγώνα Ιάσων-ΑΕ 2002, για την ομάδα της Άλλης Μεριάς δηλώθηκαν έντεκα παίκτες αλλά στον αγωνιστικό χώρο παρατάχθηκαν δέκα στην έναρξη της σαββατιάτικης αναμέτρησης για τη 10η αγωνιστική της Β' ΕΠΣΘ! Τί συνέβη; Ο Μάργαρης ειδοποίησε ότι θα μεταβεί στο γήπεδο για να αγωνιστεί αμέσως μετά την αποχώρησή του από τη δουλειά. Έτσι, ο προπονητής του, Π. Κουρούπης τον δήλωσε κανονικά στη βασική ενδεκάδα περιμένοντας ότι θα βρίσκεται εγκαίρως στην Άλλη Μεριά. Όμως τα λεπτά περνούσαν κι όταν η τεχνική ηγεσία του Ιάσονα αποφάσισε να κάνει αλλαγή στη σύνθεση, ο διαιτητής είχε ήδη γράψει το φύλλο αγώνος. Έτσι, ο Ιάσων ξεκίνησε με 10 παίκτες και ο Πουλογιάννης στο 4ο λεπτό αντικατέστησε τον Μάργαρη, εικονικά αφού ο τελευταίος δεν ήταν στον αγωνιστικό χώρο! Δυστυχώς όμως για τους γηπεδούχους στη συκεκριμένη συνάντηση, η ΑΕ 2002 είχε προλάβει να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα κερδίζοντας πέναλτι στο 2ο λεπτό. Το ματς έληξε τελικά 2-2. Από τις ωραίες στιγμές αναμφίβολα του τοπικού μας ποδοσφαίρου που οι παίκτες βάζουν εμφάνιση και ποδοσφαιρικά παπούτσια αμέσως μετά ή πριν τη δουλειά τους, που αφήνουν πολλές φορές την εργασία τους για να βρεθούν σε κάποιο γήπεδο, που ρισκάρουν να χάσουν μεροκάματα με τους τραυματισμούς. Αλλά η αγάπη τους για το ποδόσφαιρο είναι πάνω απ' όλα...