Έβδομη ήττα για τον Ολυμπιακό Β. από τη Δάφνη

Την έβδομη ήττα σε εννιά αγώνες γνώρισε ο Ολυμπιακός Βόλου από τη Δάφνη Αγίου Δημητρίου εκτός έδρας με 77-62 για την Α1 γυναικών. Οι ερυθρόλευκες έμειναν από νωρίς πίσω, καθώς έχαναν με 21-11 στο δεκάλεπτο και με 40-27 στο ημίχρονο, ενώ στο δεύτερο τα πράγματα ισορρόπησαν, αλλά ήταν πλέον αργά, με τις γηπεδούχες να φτάνουν στο τελικό +15.

ΟΙ φιλοξενούμενες υστέρησαν στα δίποντα (είχαν ποσοστό 31% με 15/47 έναντι 54% με 23/42 της Δάφνης) και στα ριμπάουντ (48-26), ενώ ήταν λιγότερο δημιουργικές, έχοντας 15 λιγότερες ασίστ (23-8).

Δεκάλεπτα: 21-11, 40-27, 64-49, 77-62

ΔΑΦΝΗ ΑΓ. ΔΗΜ. (Μπουμπούς-Σαββάδης):  Μούλη 4, Αλεξανδρή 3 (1), Μανώλη 9 (1), Καλαμπάκου 4 , Γιαμπάνη 13 (1), Ντίετρικ 15, Πατεράκη 18 (2), Ροσέλ 11 (1), Γιαννέλη

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β. (Καπουρνιώτης-Μπορίνος): Κυριατζίδου 4, Ταντουρόφσκα 14 (2), Σουλτάνη 3, Άντριους 27 (1), Ζέρβα 1, Φέρμπανκς 9, Δεληγιάννη 4, Παγκαλίδου, Γαλιατσάτου, Τότση, Ζήτη, Κωτούλα