"Καταδικαστική" ήττα για τον Βόλο 2004

Καταδικαστική μπορεί να χαρακτηριστεί η σημερινή ήττα του Βόλου 2004 από τον Ατρόμητο. Σε ματς “τελικό” που η ερυθρόλευκη ομάδα ήθελε μόνο τη νίκη, πραγματοποίησε εμφάνιση κατώτερη του αναμενομένου και ηττήθηκε 0-2, με γκολ των Μυλωνά στο 42ο και Κατρώση με μακρινό σουτ στο “παραθυράκι” στο 52ο λεπτό. Για τις γηπεδούχες, στο δεύτερο ημίχρονο κεφαλιά της Οικονόμου “έγλειψε” το δοκάρι, ενώ πλασέ της Γάτσιου από το ύψος του πέναλτι απέκρουσε η αντίπαλη τερματοφύλακας. Τέλος, να προσθέσουμε ότι στο 30ό λεπτό τραυματίστηκε στο γόνατο η Κέκου, η οποία μετέβη στο Νοσοκομείο Βόλου για ακτινογραφίες.

Η σύνθεση του Βόλου 2004: Νάση, Γουγούση, Βέτσικα, Παπασακελλαρίου, Κόντου, Σύρμου, Μ. Οικονόμου, Αβντόλι (74' Σταμοπούλου), Κέκου (30' λ.τρ. Θεοδωροπούλου-55' Μπαλαμούτη), Γάτσιου, Λόγου.