Αποκλεισμός από το Κύπελλο για τον Βόλο 2004

πηγή Βόλος 2004 πηγή Βόλος 2004

Δεν μπόρεσε να προβάλει σθεναρή αντίσταση στις Ελπίδες Καρδίτσας ο Βόλος 2004, καθώς τις δύο ομάδες χωρίζει μία κατηγορία. Για την τρίτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος, η καρδιτσιώτικη ομάδα κέρδισε 6-1 στο ΕΑΚ Bόλου και πήρε την πρόκριση.

Το σκορ άνοιξε η Σρετένοβιτς στο 28′, με την ίδια να διπλασιάζει τα προσωπικά της τέρματα και της ομάδας της δέκα λεπτά αργότερα, ενώ με τη λήξη του ημιχρόνου το 0-3 από την Ζντράβκοβιτς. Η επανάληψη ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τις παίκτριες του Κουτσονάσιου να σκοράρουν ακόμη τρεις φορές: με την Σάλκονιτς στο 60ό και 85ο λεπτό και την Ζντράβκοβιτς στο 65ο. Ο Βόλος 2004 είχε μειώσει σε 1-5 στο 83′ με φάουλ του Οικονόμου.

ΑΣ ΒΟΛΟΣ 2004: Χατζηλαζάρου, Αβντόλι, Σταμοπούλου, Κορωναίου, Γουγούση, Παπασακελλαρίου (70' Πάσχου), Οικονόμου, Γρηγοριάδη (65' Μπαλαμούτη), Γάτσιου (80' Γεωργολοπούλου), Πούλιου, Σύρμου.
ΕΛΠΙΔΕΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ: Τσιλίκα, Σίμου, Αλεξίου, Πύθουλα (60′ Καραμήτρου), Λιάκου, Κόλλια, Γούλα, Σάλκονιτς, Ζντράβκοβιτς (65′ Καλπία), Χρυσοστόμου, Σρετένοβιτς (65′ Χαρίση).