Μυρμιδόνες-Μακρινίτσα 4-0

Πέμπτη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα των Μυρμιδόνων που συνέχισε την ανοδική της πορεία, με τον Αναστασίου να είναι ξανά πρωταγωνιστής σημειώνοντας δύο γκολ. Τα δύο πρώτα γκολ σημειώθηκαν μέσα σε δύο λεπτά, στο 34' με γυριστή κεφαλιά του Μπουρνάκη και στο 35' με σουτ στην κίνηση του Αναστασίου. Ο ίδιος παίκτης έκανε το 3-0 στο 75' και το σκορ έκλεισε ο Λάμπρου δέκα λεπτά πριν τη λήξη. Δοκάρι για τους γηπεδούχους με τον Αναστασίου στο 59ο λεπτό, ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι ντεμπούτο έκανε σήμερα στην Α' ΕΠΣΘ ο 17χρονος Ξαφάς από τον Πλάτανο.

Μυρμιδόνες: Χαλκιάς, Γιαννακόπουλος, Λάμπρου, Τσαγγαράς (79' Ξαφάς), Γ. Μπούρχας, Αναστασίου, Μπουρνάκης, Αντ. Φέζο, Ευθυμίου, Παπαστεργίου (61' Τσαπέρος), Μάντζιος (13' λ.τρ. Ντ. Φέζο).
Μακρινίτσα: Σταθόπουλος, Λαγονίκος, Πουρνάρας, Μυλωνάς (19' λ.τρ. Φράγκος), Ντελάκος, Ψήφος, Ευγ. Σαραφίδης, Παπακώστας, Αν. Μαστακούλης, Αδαμάκος (76' Αρ. Σαραφίδης), Κοπάνας (46' Μεταξάς).