Ξέφυγε από την τελευταία θέση η Σκιάθος, 1-0 τον Άρη Μ.

Μία καλή αρχή στην προσπάθεια που κάνει να ανακάμψει έκανε η Σκιάθος, η οποία νικώντας σήμερα στην έδρα της τον Άρη Μελισσατίκων με 1-0, ξέφυγε από την τελευταία θέση, αφήνοντας σ’ αυτήν την Αγία Παρασκευή, την οποία ξεπέρασε κατά δύο βαθμούς (9 έναντι 7), ενώ πλησίασε στον έναν Απόλλων Καναλίων και Σκόπελο.

Το μοναδικό τέρμα της συνάντησης, που ειδικά στο πρώτο μέρος έγινε σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, σημειώθηκε στο 7’. Ο Ντέινι Πρίφτι εκτέλεσε ένα κόρνερ, η μπάλα ξαναγύρισε σ’ αυτόν μετά από απόκρουση της άμυνας του Άρη και έκανε σέντρα-σουτ. Πολλοί παίκτες διεκδίκησαν  την μπάλα με το κεφάλι, αλλά τη βρήκε ο Χάνος και την έστειλε άθελά του στα δίχτυα της ομάδας του. Ο νεαρός ακραίος αμυντικός να τονιστεί ότι έκανε το ντεμπούτο του με την ομάδα του Γιάννη Ακτσιαλή, προερχόμενος από τους Νέους Αθλητές Νίκης.

Από κει και πέρα κυριότερες στιγμές για την ομάδα του Νίκου Τσιαντάκη ήταν το χαμένο τετ-α-τετ του Βεργίνη και το άστοχο σουτ του Σαρρή στο πρώτο μέρος και στο δεύτερο η χαμένη ευκαιρία με τον Ντέιν Πρίφτι, ο οποίος στο 75’ πήρε απευθείας κόκκινη και αποβλήθηκε.

Για τον Άρη πιο κλασικές φάσεις ήταν αυτές με Αποστολίδη (τετ-α-τετ), Κάρρο (σουτ λίγο άουτ) στο πρώτο 45λεπτο και στην επανάληψη η κεφαλιά του Γκίνη (έφυγε λίγο άουτ).

ΣΚΙΑΘΟΣ: Παπάρας, Τουρναβίτης, Γκαιουράκης (85’ Σταμέλος Γ.), Έλιοτ Πρίφτι, Γραβάνης Μπρέγκου, Τάσσος (75’ Μπάμπα), Ντέινι Πρίφτι, Σαρρής, Δημητρίου (89’ Ντόρι Πρίφτι), Βεργίνης

ΑΡΗΣ ΜΕΛ.: Κουρίτας,, Τσίρος, Χάνος, Γούτσιος, Γκίνης, Γκάγκας, Θεοδοσιάδης, Κάρρος (70’ Ίμπρα), Αποστολίδης, Μερμίγγης, Κουτλουμπάσης (80’ Θεοδώρου)