Νίκη πρωτιάς για τους Νέους της ΕΠΣΘ

• Published in ΕΠΣΘ

Νίκη πρωτιάς σήμερα για τη μικτή Νέων της ΕΠΣΘ! Κέρδισε 1-0 την ΕΠΣ Λάρισας κι εξασφάλισε την πρώτη θέση του ομίλου μία αγωνιστική πριν το φινάλε. Το γκολ σημειώθηκε με εύστοχο πέναλτι του Λιάκου στο 82ο λεπτό κι ενώ την εσχάτη των ποινών κέρδισε ο Σαλαμούρας. Δύο λεπτά νωρίτερα, ο Σαλαμούρας ανετράπη λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή και οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, ενώ στην εκτέλεση του φάουλ από τον Τσιάνο, η μπάλα “έγλειψε” το δοκάρι. Δεν είχε πολλές φάσεις το ματς, στο πρώτο ημίχρονο ο Σαλαμούρας είχε την ευκαιρία να σκοράρει σε τετ-α-τετ, καθυστέρησε και πλάσαρε πάνω στον αντίπαλο γκολκίπερ και στην εξέλιξη ο Τσάμης σούταρε από κοντά άουτ. Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο αγώνας έγινε στο κυρίως γήπεδο του Πανθεσσαλικού, οπότε για τους νεαρούς ποδοσφαιριστές του Γιώργου Γάτου ήταν μια ξεχωριστή εμπειρία σήμερα και το χάρηκαν ιδιαιτέρως από τη στιγμή που κέρδισαν. Επόμενο ματς την προσεχή Τετάρτη στα Τρίκαλα.

Η σύνθεση της ΕΠΣΘ: Σπηλιόπουλος, Κρανιάς, Κόκκαλης (85' Μπαλαμώτης), Καραδήμητρος, Μπουρτζής, Τσάμης, Σαμαράς, Τσιάνος, Λιάκος (85' Πέτσης), Σαλαμούρας, Μωυσίδης (46' Μασούρας).