Η βαθμολογία σε Α' και Β' ΕΠΣΘ
- Published in ΕΠΣΘ
Ο Θησέας εξακολουθεί να βρίσκεται στο +6 από τον δεύτερο Πρωτεσίλαο στην Α' ΕΠΣΘ μετά τον θρίαμβο του με 5-2 επί του Πυράσου και το διπλό στις καθυστερήσεις των Πτελεατών με 2-3 επί του Αίαντα. Η βαθμολογία στην Α' Τοπική και στους δύο ομίλους της Β' ΕΠΣΘ έχει ως εξής:
A’ ΕΠΣΘ/10η αγωνιστική
Πηλέας-Ηρακλής Β. 3-1
Μαγνησιακός-Σαρακηνός 0-3
Θησέας-Πύρασος 5-2
Διαγόρας-Αγ. Παρασκευή 3-0
Ανθ. Γαζής-Παγασητικός 1-2
Αίας-Πρωτεσίλαος 2-3
Ακρόπολη-Σκιάθος 1-0
Η βαθμολογία
1. ΘΗΣΕΑΣ ΑΓΡΙΑΣ (28-7) 28
2. ΠΡΩΤΕΣΙΛΑΟΣ (29-16) 22
3. ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΣΤΕΦ. (16-3) 21
4. ΣΚΙΑΘΟΣ (17-7) 19
5. ΑΚΡΟΠΟΛΗ (19-16) 17
6. ΣΑΡΑΚΗΝΟΣ (22-8) 16
7. ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (20-14) 15
8. ΑΙΑΣ ΣΟΥΡΠΗΣ (14-10) 15
9. ΠΥΡΑΣΟΣ (15-13) 14
10. ΠΗΛΕΑΣ (13-32) 10
11. ΗΡΑΚΛΗΣ Β. (12-17) 7
12. ΠΑΓΑΣΗΤΙΚΟΣ (8-32) 7
13. ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (8-22) 4
14. ΑΝΘΙΜΟΣ ΓΑΖΗΣ (11-34) 3
*Με μείον δύο βαθμούς ξεκίνησαν το πρωτάθλημα Σαρακηνός και Ηρακλής Β.
Β’ ΕΠΣΘ
Α’ όμιλος/8η αγωνιστική
Εθνικός- ΑΕ 2002 3-9
Κένταυρος Ν.Π.- Ιωλκός 3-0
Μακρινίτσα- Τοξότης 0-5
Ελευθεριακός- Ν. Μαγνησιακός 3-2
Ν.Α. Νίκης- Αγ. Άννα δ.δ.
Ε.Λ. Νηλέα- Δύναμις 0-0
Ρεπό: Ιάσων Α.Μ.
Η βαθμολογία
1. ΤΟΞΟΤΗΣ (24-4) 21
2. ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ (26-2) 18
3. ΑΕ 2002 (22-5) 18
4. ΙΑΣΩΝ Α. Μ. (13-5) 16
5. ΕΘΝΙΚΟΣ (18-16) 15
6. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΚΟΣ (10-16) 13
7. ΔΥΝΑΜΙΣ (8-11) 8
8. ΜΑΚΡΙΝΙΤΣΑ (6-15) 6
9. Ν.Α. ΝΙΚΗΣ (6-11) 5
10. ΕΝΩΣΗ ΛΕΧ. ΝΗΛΕΑ (2-8) 5
11. ΝΕΟΣ ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ (7-23) 4
12. ΚΕΝΤΑΥΡΟΣ Ν. Π. (8-20) 3
13. ΙΩΛΚΟΣ (8-20) 1
* Μακρινίτσα και ΑΕ 2002 έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο
** Δεν υπολογίζεται ο αγώνας Ν.Α. Νίκης-Αγία Άννα
Β’ όμιλος/8η αγωνιστική
Αγροτικός- Απόλλων Καν. 1-3
Αστέρας Ριζ.- Ερμής 6-0
Ηρακλής Αγ. Θ.- Αχιλλέας Αχιλ. 1-2
Δήμητρα Ευξ.- Άθλος 5-1
Μικροθήβες- Αγχίαλος 2-1
Πανιώνιος- Μυρμιδόνες Πλ. 1-2
Ρεπό: Δάφνη
Η βαθμολογία
1.ΔΗΜΗΤΡΑ ΕΥΞ. (33-3) 24
2. ΜΥΡΜΗΔΟΝΕΣ (11-5) 18
3. ΜΙΚΡΟΘΗΒΕΣ (16-7) 17
4. ΑΣΤΕΡΑΣ ΡΙΖ. (19-9) 14
4. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (14-6) 13
5. ΔΑΦΝΗ (18-6) 12
7. ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΥ (12-13) 11
8. Φ.Θ. ΑΓΧΙΑΛΟΣ (17-12) 7
9. ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΝ. (6-17) 5
10. ΗΡΑΚΛΗΣ ΑΓ. ΘΕΟΔ. (11-14) 3
11. ΑΘΛΟΣ ΑΛΜΥΡΟΥ (6-29) 3
12. ΕΡΜΗΣ (7-36) 1
13. ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΪΔΙΝΙΟΥ (7-19) -2
* Ένα παιχνίδι λιγότερο έχουν Ηρακλής Αγ. Θεοδώρων και Απόλλων Καν.
**Ποινή μείον έξι βαθμών έχει ο Αγροτικός Αϊδινίου