O "σιδερένιος" Ναουμίδης: δεν έχει χάσει ούτε ένα λεπτό τις δύο τελευταίες σεζόν!

Είναι πραγματικά εντυπωσιακό το επίτευγμα του Γιώργου Ναουμίδη. Την τελευταία τριετία έχει παίξει στη Γ' Εθνική με τρεις διαφορετικές ομάδες που έδωσαν συνολικά 80 αγώνες και ο Βολιώτης παίκτης έχει αγωνιστεί στους 79! Πέρυσι και φέτος δεν έχει χάσει ούτε ένα λεπτό!!! Μετράει 28 παιχνίδια με τον Ρήγα Φεραίο και 25 με τη Νίκη Βόλου, δηλαδή 53 ματς συνεχόμενα επί 90 λεπτά, 4770 λεπτά στη Γ' Εθνική και συνεχίζει ακάθεκτος. Και το ρεκόρ του έχει μεγαλύτερη σημασία εάν αναλογιστούμε πως πρόκειται για κεντρικό αμυντικό, μια θέση που οι παίκτες της συνήθως είναι επιρρεπείς στις κάρτες (φέτος συμπλήρωσε τέσσερις κάρτες στο ματς με τον Τύτναβο κι εξέτισε στο 3-0 ά.α. με τον Φωκικό). Τα τελευταία τρία χρόνια έχει χάσει μόνο ένα ματς ο “σιδερένιος” Ναουμίδης κι όλα αυτά σε ηλικία 22 ετών (μετράει παράλληλα και 10 γκολ). Δίχως αμφιβολία, από τους κορυφαίους σε απόδοση παίκτες της Νίκης Βόλου στη σεζόν, από τους κορυφαίους στόπερ του 2ου ομίλου. Έχει συνθέσει μαζί με τον Χολέβα (που υπήρξαν συμπαίκτες στην ομάδα Νέων του Ολυμπιακού Βόλου) ένα πολύ αξιόλογο αμυντικό δίδυμο και δεν είναι τυχαίο πως οι “κυανόλευκοι” διαθέτουν την καλύτερη άμυνα στο πρωτάθλημα.

Last modified onThursday, 24 March 2016 16:05