Πέρασε με 0-1 από το Κίτρος ο Απόλλων Λάρισας

Με το διπλό απέδρασε από το Κίτρος ο πρωτοπόρος Απόλλων Λάρισας, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής, νικώντας με 0-1 την Πύδνα, που έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει ακόμη περισσότερο στην κορυφή, μένοντας πλέον οκτώ βαθμούς μακριά απ’ αυτήν.

Το μοναδικό γκολ της συνάντησης πέτυχε ο Σάββας στο 39', με τους φιλοξενούμενους να βλέπουν την υπεροχή τους στο α' ημίχρονο να καρποφορεί με ένα τέρμα, ενώ το συγκρότημα του Γιώργου Χατζάρα, παρότι ήταν βελτιωμένο στο β' ημίχρονο, δεν μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση, με το τελικό 0-1 να παραμένει ως το τέλος, κάτι που σίγουρα δεν άρεσε σε Ολυμπιακό Β. και Νίκη Β.

Τα υπόλοιπα αποτελέσματα στα ματς του Σαββάτου της εξ αναβολής 16ης αγωνιστικής του 2ου ομίλου της Γ’ Εθνικής:

Τηλυκράτης-Αμβρακία Κωστακιών  1-0

Διαγόρας Σεβαστής-Αχιλλέας Νεοκαισάρειας  2-1

ΑΕ Ιστιαίας-Πιερικός  1-0

Θεσπρωτός-Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου  4-0