ΑΕΛ - Ολυμπιακός Βόλου (live)

Σπουδαίο παιχνίδι για την πρώτη φάση του κυπέλλου Ελλάδος με ένα ιστορικό ντέρμπι ανάμεσα σε ΑΕΛ και Ολυμπιακό Βόλου στο Αλκαζάρ. Οι ερυθρόλευκοι του Νίκου Παντέλη μπροστά σε ένα κατάμεστο γήπεδο με βυσσινοί φιλάθλους, θα προσπαθήσουν να πάρουν αποτέλεσμα πρόκρισης!

Δειτε εδω το αναλυτικο ρεπορτάζ του σπουδαίου διπλού

Ακολουθεί από το magnesiasports το live λεπτό προς λεπτό για την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Να θυμίσουμε οτι ο Ολυμπιακός έχει απουσίες λόγω τιμωρίας από την προηγούμενη σεζόν και συγκεκριμένα δεν ακολούθησαν την αποστολή οι Ρόκας και Κασμερίδης.

Στο γήπεδο βρίσκεται και ο Δήμαρχος Βόλου, Αχιλλέας Μπέος

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στη σέντρα η Λάρισα ξεκινά το παιχνίδι

10' Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης χωρίς φάσεις και ευκαιρίες

17' Ένα μακρινό σουτ του Σουάνη εντελώς άστοχο

18' Σύγχυση στην περιοχή του Ολυμπιακού, ευτυχώς την τελευταία στιγμή έστω και αργοπορημένα διώχνουν οι αμυντικοί πριν μπει στη φάση κάποιος γηπεδούχος και σκοράρει

21' Κίτρινη κάρτα στον Μαργαρίτη

23' Τσιλιγκίρης και Νεμπεγλέρας χάνουν διπλή ευκαιρία, τελικά η μπάλα περνάει άουτ στο σουτ του τελευταίου

25' Σουτ του Σουάνη η μπάλα φεύγει άουτ

38' Ο Νεμπεγλέρας εκτελεί φάουλ, ο Κολίτσι βγαίνει και μαζεύει προ του Αναστασάκου

Λήξη Α' Ημιχρόνου

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

49' Αλλαγή για τη Λάρισα, μπαίνει ο Στεφανίδης και βγαίνει ο Αναστασάκος

Η ΑΕΛ έχει μπει δυνατά στο παιχνίδι

53' Ακυρώνεται γκολ του Ολυμπιακού ως οφσάιντ. Ο Μέζα έβγαλε τη σέντρα και ο Κούτσι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, αλλά ο βοηθός υπέδειξε τον σκόρερ σε θέση οφσάιντ, απόφαση για την οποία το ριπλέι τον δικαιώνει

53' Κίτρινη κάρτα στον Πινάρες για διαμαρτυρία

55' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μαρτίνεθ, ο Νικολιάς

58' Κεφαλιά του Στεφανίδη περνά άουτ

63' Επικίνδυνο γύρισμα του Σουάνη στη μικρή περιοχή κανένα πρόβλημα για τον Κολίτσι

65' Εκτέλεση φάουλ του Νεμπεγλέρα, κεφαλιά του Σουάνη άουτ

67' Αλλαγή για τη Λάρισα. Στη θέση του Τσιλιγκίρη, ο πρώην ερυθρόλευκος, Δεινόπαπας

71' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Μπιτάνγκ γύρισε ωραία και σούταρε, για να βάλει το σώμα του τελευταία στιγμή ο Σαρακατσάνος και η μπάλα να καταλήξει κόρνερ...

75' Ακόμη μία καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Σουτ του Μέζα λίγο άουτ μετά από γύρισμα του Νικολιά

76' Αλλαγή για τη Λάρισα. Στη θέση του Τζούνιορ, ακόμη ένας πρώην ερυθρόλευκος, ο Θανάσης Πινδώνης

78' Ο Κολίτσι μαζεύει την μπάλα μπροστά στα πόδια του Δεινόπαπα, που πήγε από μπαλιά του Περίκο να βγει τετ α τετ.

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Κούτσι, ο Διαμαντόπουλος

83' Σουτ του Διαμαντόπουλου, αλλά ο Σαρακατσάνος βάζει την κόντρα και καταλήγει η μπάλα κόρνερ

86' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Μετά από εξαιρετική προσπάθεια του Μπιτάνγκ και γύρισμα, ο Νικολιάς σουτάρει για να στείλει την μπάλα στα δίχτυα! 0-1 και οι ερυθρόλευκοι παγώνουν το Αλκαζάρ!

91' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μπαίνει ο Ζέρης στη θέση του Μέζα

92' Κίτρινη στον Κορνελάτο