Ολυμπιακός Βόλου - Απόλλων 1926 3-2 (τελικό)

Ένα κομβικό παιχνίδι για τη συνέχεια του πρωταθλήματος δίνει ο Ολυμπιακός Βόλου στο ΕΑΚ για την 3η αγωνιστική της Football League. Οι ερυθρόλευκοι υποδέχονται τον Απόλλωνα 1926 και θέλουν μόνο νίκη, αφού έχουν ξεκινήσει με ήττες τις δυο πρώτες αγωνιστικές.

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σέντρα ο Ολυμπιακός στο παιχνίδι

4' Σουτ του Μπιτάνγκ από πλάγια θέση κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων

7' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Κούτσι μετά από κεφαλιά μετά από κόρνερ του Πινάρες στέλνει την μπάλα στα δίχτυα και κάνει το 1-0!

Αυτό είναι το πρώτο γκολ του Ολυμπιακού στο φετινό πρωτάθλημα της Football League, αφού με Ζάκυνθο και Ηρακλή δεν είχε σκοράρει

10' Ευκαιρία για τον Απόλλωνα να απαντήσει, το πλασέ στην κίνηση από καλό σημείο μέσα στην περιοχή όμως του Τσούτση βγαίνει άουτ

20' Κίτρινη κάρτα στον Ακασού

24' Ο Κούτσι στην καρδιά της περιοχής έτοιμος να απειλήσει μετά από σέντρα του Πινάρες από τα δεξιά, καθυστερεί όμως να σουτάρει και οι κόντρες ευνοούν τον Βρονταρά που μαζεύει την μπάλα

27' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα Καλαμαριάς. Ο Ευσταθίου εκμεταλλεύεται την κακή έξοδο του Κολίτσι και με πλασέ στην κίνηση κάνει το 1-1 μετά από σέντρα του Κατσιαρού

30' Εκτέλεση φάουλ του Πινάρες από καλό σημείο φεύγει ψηλά άουτ

36' ΔΟΚΑΡΙ για τον Απόλλωνα σε κεφαλιά του Τσούτση

38' Ο Κολίτσι κάνει ξανά αποτυχημένη έξοδο και ο Ευσταθίου πλασάρει για να απομακρύνει σε κόρνερ ο Μακρυδημήτρης πριν η μπάλα καταλήξει στα δίχτυα

41' Κεφαλιά του Μπάρμπα μετά από γύρισμα του Κούτσι καταλήγει στα χέρια του Βρονταρά

42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Ζέρη να σουτάρει στην εξωτερική πλευρά των διχτύων από πλάγια θέση και απέναντι από τον Βρονταρά

43' Σουτ του Μπιτάνγκ φεύγει ψηλά άουτ

Η βροχή δυναμώνει στο ΕΑΚ και δυσκολεύει τις προσπάθειες των ποδοσφαιριστών

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Ο Μαρτίνεθ βγαίνει και ο Μέζα περνά στον αγωνιστικό χώρο

49' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Δήμου αποκρούει ο Κολίτσι, στη συνέχεια της φάσης ο Τσούτσης σουτάρει για να αποκρούσει σωτήρια ξανά ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού Βόλου

55' ΓΚΟΛ για τον Απόλλωνα. 1-2 στο ΕΑΚ. Ο Μπάρμπας κάνει το λάθος, ο Νατσιόπουλος του κλέβει την μπάλα και ο Τσούτσης σε κενή εστία έδωσε το προβάδισμα στους φιλοξενούμενους

55' Κίτρινη κάρτα για τον Μπάρμπα

57' ΓΚΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό! Απαντά αμέσως η ερυθρόλευκη ομάδα. Ο Μέζα σουτάρει για να αποκρούσει ο Βρονταράς και ο επερχόμενος Μακρυδημήτρης κάνει το 2-2

59' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό και 3-2! Απίστευτη ανατροπή για τους ερυθρόλευκους που κάνουν το 3-2 με διαγώνιο σουτ του Μπιτάνγκ

60' Κίτρινη κάρτα στον Νατσιόπουλο

65' Αποβολή για τον Ολυμπιακό. Δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Μπάρμπα

69' Αλλαγές για τις δυο ομάδες. Αντί του Νικολιά ο Κεσίδης και αντί του Νατσιόπουλου ο Γκέσιος

74' Κεφαλιά του Τσούτση άουτ

79' Διπλή ευκαιρία για τον Απόλλωνα. Κεφαλιά του Δήμου απομακρύνει ο Γιαλούσης, ενώ το σουτ του Παπαδόπουλου στη συνέχεια φεύγει άουτ

80' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Περνά στο παιχνίδι ο Σουλίδης στη θέση του Ακασού

81' Κίτρινες κάρτες σε Μπιτάνγκ και Ολίσε

84' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου, στη θέση του Κούτσι ο Διαμαντόπουλος

87' Αλλαγή για τον Απόλλωνα. Στη θέση του Δήμου, ο Καράμπελας

88' Ο Διαμαντόπουλος πετά μια καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

89' Εκτέλεση φάουλ του Κατσιαρού, στα χέρια του Κολίτσι η μπάλα

90' Εκτέλεση φάουλ του Πινάρες άουτ