Χανιά - Ολυμπιακός Βόλου (live)

Στην Κρήτη φιλοξενείται ο Ολυμπιακός Βόλου στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής της φάσης των ομίλων του κυπέλλου Ελλάδος. Οι ερυθρόλευκοι αντιμετωπίζουν τον ΑΟ Χανιά και θέλουν καλή εμφάνιση και ένα θετικό αποτέλεσμα.

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7' Δυνατό φάουλ του Μαρτίνεθ ο Σικαλιάς διώχνει και στη συνέχεια της φάσης ο Σιλιγαρδάκης λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στην εστία του τερματοφύλακα του

15' Καλύτερος και πιο επιθετικός ο Ολυμπιακός Βόλου στα πρώτα δεκαπέντε λεπτά της αναμέτρησης

16' Κεφαλιά του Οικονομόπουλου πέρασε ένα μέτρο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κασμερίδη

31' Ο Σικαλιάς προλαβαίνει και μπλοκάρει προ του Νικολιά μετά από ωραία κάθετη πάσα του Μέζα

37' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Θέος τετ α τετ με τον Σικαλιά, κατεβάζει εξαιρετικά την μπάλα, αλλά το σουτ του δεν είναι δυνατό και ο Σικαλιάς μπλοκάρει...

39' Κίτρινη κάρτα στον Γιαλούση

41' Κίτρινη κάρτα στον Θέο

45' Ο Σικαλιάς έδιωξε με τις γροθιές κόρνερ του Μαρτίνεθ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγές για τον ΑΟ Χανιά. Στις θέσεις των Μαρτσάκη και Νύκταρη, οι Πάγκαλος και Κρητικός

46' Στο παιχνίδι για τον Ολυμπιακό έχει μπει ο Ντινόπουλος αντί του Νικολιά

51' Τα Χανιά απειλούν με σουτ του Κρητικού

54' Μεγάλη ευκαιρία για τα Χανιά με τον Κασμερίδη να αποκρούει σωτήρια σουτ του Πάγκαλου

55' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Μέζα, ο Πινάρες

59' Νεα ευκαιρία για τα Χανιά. Κεφαλιά του Γκότοβου αποκρούσει ο Κασμερίδης εντυπωσιακά και στη συνέχεια η μπάλα βρίσκει στο δοκάρι και φεύγει κόρνερ

59' Πέναλτι για τα Χανιά. Δεν υπήρχε καμία παράβαση από τον Γιαλούση, δίκαια διαμαρτύρονται οι ερυθρόλευκοι... Ο Γουέλκαμ έπεσε μόνος του...

60' Ο Κασμερίδης κρατάει το μηδέν για την εστία του! Αποκρούει το πέναλτι του Πάγκαλου!

63' Κίτρινη κάρτα στον Καμινιώτη

64' Εκτέλεση φάουλ του Πινάρες περνάει άουτ

65' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό Βόλου. Στη θέση του Γιαλούση, περνά ο Σκοπελίτης

71' Γυριστό σουτ από τον Γκότοβο, χωρίς πρόλημα μαζεύει ο Κασμερίδης

77' Κεφαλιά του Γκότοβου μετά από σέντρα του Καμινιώτη άουτ

80' Αλλαγή για τα Χανιά. Στη θέση του Οικονομόπουλου, ο Καραλής

81' Κίτρινη κάρτα στον Εσόνο

92' Κίτρινη κάρτα στον Κεσίδη

93' Ο Κασμερίδης έχει ζαλιστεί και είναι στο έδαφος