Εθνικός Σερρών-Ολυμπιακός Βόλου (Live)

Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου κόντρα στον Εθνικό Σερρών με 2-1 με ανατροπή.

Δείτε εδώ το αναλυτικό ρεπορτάζ της αναμέτρησης

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη του αγώνα

Δείτε εδώ το pregame της αναμέτρησης

A' Ημίχρονο

7' ΓΚΟΛ για την ομάδα του Εθνικού Σερρών. Αιφνιδιάζει η γηπεδούχος ομάδα. Ο Ρίζος απομάκρυνε σέντρα του Ελευθεριάδη για να φτάσει η μπάλα στον Τσιλούλη που γράφει με σουτ το 1-0

Δυναμώνει η βροχή στις Σέρρες

13' Σουτ του Κρεβατά, ο τερματοφύλακας του Ολυμπιακού με τα ακροδάχτυλα διώχνει σε κόρνερ

16' Κίτρινη στον Τριανταφυλλάκο

20' Μακρινό σουτ του Μπουτζίκου, πολλά μέτρα άουτ

25' Οργανωμένη επίθεση του Ολυμπιακού, ο Μπαλντοβαλίεφ πιάνει το διαγώνιο σουτ αλλά η μπάλα απομακρύνεται από αμυντικούς

26' Σουτ του Σκοπελίτη περνάει άουτ

Συμπληρώθηκαν 30 λεπτά παιχνιδιού στις Σέρρες. Ο Ολυμπιακός έχει την κατοχή και την κυκλοφορία

32' Σουτ του Θέου φεύγει άουτ και χάνεται μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό

34' ΔΟΚΑΡΙ για τον Εθνικό Σερρών. Ο Μπλέντι πιάνει ένα δυνατό σουτ με το αριστερό έξω από την περιοχή και η μπάλα σταματά στη συμβολή των δοκών

41' Ο Ζέρης πιάνει το σουτ αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

Ένα λεπτό καθυστέρησης στις Σέρρες

45+ Ο Μπλέντι πιάνει ένα δυνατό συρτό σουτ και ο Ρίζος πέφτει και διώχνει σε κόρνερ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες στην επανάληψη

49' Σουτ του Ρόκα, ο Γούπος διώχνει σε κόρνερ

51' Αδύναμο σουτ του Θέου, ο Γούπος μαζεύει χωρίς πρόβλημα

54' Κίτρινη κάρτα στον Τσιλούλη

57' Κόκκινη στον Τριανταφυλλάκο. Δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβολή για τον παίκτη του Ολυμπιακού, που κράτησε αντίπαλο και η Βολιώτικη ομάδα μένει με δέκα...

59' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Διαμαντόπουλος στη θέση του Σκοπελίτη.

60' Μακρινό σουτ του Κρεβατά, ο Ρίζος μπλοκάρει

65' Τίποτα δεν πάει καλά για τον Ολυμπιακό. Αναγκαστική Αλλαγή για τους ερυθρόλευκους με τον Μπάρμπα να αποχωρεί τραυματίας και τον Μακρυδημήτρη να παίρνει τη θέση του

67' Κεφαλιά του Μακρυδημήτρη ο Γούπος σώζει και διώχνει σε κόρνερ

68' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Ο Διαμαντόπουλος μετά από εκτέλεση κόρνερ με κεφαλιά κάνει το 1-1!

69' Κίτρινη κάρτα στον Θέο

71' Αλλαγή για τον Εθνικό. Εκτός ο Κορνελάτος, μέσα ο Παναγιωτίδης

73' Αλλαγή για τον Εθνικό. Στη θέση του Δούμτσιου ο Κρουσταλέλης

75' Σουτ του Μακρυδημήτρη δεν ανησύχησε ο Γούπος

76' Καλό σουτ του Μπεριάν η μπάλα μόλις άουτ

80' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Μπεριάν με πλασέ πετυχαίνει το χρυσό γκολ του αγώνα! Ανατρέπει το σκορ και βρίσκεται μπροστά με 2-1! Την ασίστ ο Διαμαντόπουλος!

80' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μπεριάν, ο Καρράς

82' Αλλαγή για τον Εθνικό. Ο Νικολίτσας στη θέση του Ελευθεριάδη

83' Σουτ του Ρόκα η μπάλα άουτ

Τρία λεπτά καθυστερήσεις

90+ Κίτρινη κάρτα στον Δέντσα

94' ΑΠΟΒΟΛΗ για τον Μπλέντι

94' Κίτρινη κάρτα για τον Μπαλντοβαλίεφ

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ

Μεγάλη νίκη για τον Ολυμπιακό! Οι ερυθρόλευκοι "κλείνουν" τη δεύτερη θέση και παίρνουν και τυπικά το εισιτήριο για τα πλέι οφ!

Οι συνθέσεις:

ΕΘΝΙΚΟΣ ΣΕΡΡΩΝ (Αλέξης Αλεξίου): Γούπος, Σαββίδης, Δέντσας, Κορνελάτος (71' Παναγιωτίδης), Δούμτσιος (73' Κρουσταλέλης), Τσιλούλης, Μπλέντι, Αγγελίδης, Ελευθεριάδης (82' Νικολίτσας), Κοντσίδης, Κρεββατάς

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Ρίζος, Ζέρης, Μπουτζίκος, Μπάρμπας (65' Μακρυδημήτρης), Ιντζίδης, Ρόκας, Τριανταφυλλάκος, Σκοπελίτης (59' Διαμαντόπουλος), Θέος, Μπαλντοβαλίεφ, Μπεριάν (82' Καρράς)

Διαιτητής: Γιαννουλάκης (Χανίων)

Βοηθοί: Καλφάκης (Χανίων), Βάντσης (Δράμας)

Last modified onSaturday, 28 March 2015 18:03