Παίρνει ευκαιρίες και δείχνει ότι τις αξίζει...

Δύο γκολ έχει πετύχει τη φετινή σεζόν ο Φίλιππος Σκοπελίτης αλλά δεν τα χάρηκε ιδιαιτέρως καθώς και στα δύο ματς που βρήκε δίχτυα, ο Ολυμπιακός ηττήθηκε εντός έδρας με 1-2, στο Κύπελλο από τα Χανιά και στο πρωτάθλημα από τον Απόλλωνα. Ο νεαρός μέσος της ερυθρόλευκης ομάδας δεν υπολογίζονταν από τον Αποστόλη Χαραλαμπίδη, ωστόσο ο Σούλης Παπαδόπουλος δείχνει να τον πιστεύει περισσότερο και του δίνει ευκαιρίες. Στις τρεις τελευταίες αγωνιστικές, ο 21άχρονος Βολιώτης παίκτης έχει χρησιμοποιηθεί ως αλλαγή: στο ματς με τον Παναιγιάλειο έπαιξε 37 λεπτά, στο ματς με τον Εργοτέλη σε ολόκληρο το δεύτερο ημίχρονο και σε αυτό με τον Απόλλωνα στο τελευταίο ημίωρο της συνάντησης. Έχει ενθουσιασμό, άγνοια κινδύνου, φρεσκάδα, όρεξη για διάκριση και μπορεί να βοηθήσει τους "ερυθρόλευκους" και μετά την αποχώρηση του Λουίς Μοράν, αναμένεται να πάρει μεγαλύτερο χρόνο συμμετοχής. Υπενθυμίζουμε πως ο Σκοπελίτης είναι ένας από τους δύο Βολιώτες του Ολυμπιακού και στο ξεκίνημα της καριέρας του στη Football League (πέρυσι 14 ματς και 1 γκολ στην πρώτη του επαγγελματική σεζόν) έχει αφήσει πολύ θετικές εντυπώσεις.