Τσεκαρίστηκαν και τα οκτώ εισιτήρια του Κυπέλλου Ελλάδας

Ο Ατρόμητος συμπλήρωσε το παζλ της προημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας με δύο νίκες επί του Αστέρα, του οποίου μετά την Τρίπολη επιβλήθηκε και στο Περιστέρι με 1-0 (29’ Καρασαλίδης) στο μοναδικό ματς της Πέμπτης (11/1) και προκρίθηκε στους «οκτώ» της διοργάνωσης, δίνοντας συνέχεια στην εφετινή έξοχη πορεία του.
Οι φιλοξενούμενοι, πάντως, ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο, είχαν την κατοχή της μπάλας και μέτρησαν επτά τελικές προσπάθειες (έναντι τεσσάρων), όμως οι γηπεδούχοι αποδείχθηκαν πιο ουσιαστικοί και κατόρθωσαν να φτάσουν στο γκολ που χρειάζονταν.
Αυτό συνέβη στο 29ο λεπτό, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Γιαννούλη στο δεύτερο δοκάρι ο αμυντικός του Ατρόμητου με καρφωτή κεφαλιά άνοιξε το σκορ, ενώ πέντε λεπτά αργότερα ο Ουάρντα είχε σουτ στο δοκάρι. Η κατάσταση έγινε μη αναστρέψιμη για τους Αρκάδες στο 56ο λεπτό, όταν ο Σελίν, που έπαιζε με κίτρινη από το 12’ για χέρι, είδε τον Παπαπέτρου να του δείχνει την άγουσα προς τα αποδυτήρια, μετά το κράτημα στον Ντιγκινί, τον οποίο εμπόδισε να φύγει στην αντεπίθεση. Το παιχνίδι έγινε πια πολύ εύκολο για τους γηπεδούχους, που απλά το διαχειρίστηκαν ως τη λήξη του φτάνοντας με άνεση στην πρόκριση.
Τα αποτελέσματα και οι σκόρερ στους επαναληπτικούς της φάσης των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας είναι οι εξής:
ΟΦΗ-Πανιώνιος 0-1 (0-2)