Ολυμπιακός Πειραιώς - Νίκη Βόλου (live)

Μεγάλη πρεμιέρα για τη Νίκη Βόλου στο Καραϊσκάκη για τη Super League. Οι κυανόλευκοι αγωνίζονται απέναντι στον πρωταθλητή Ολυμπιακό Πειραιώς και έχουν αναμφίβολα δύσκολη αποστολή.

Παρακολουθήστε λεπτό προς λεπτό από το magnesiasports την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Δείτε εδώ το pregame του αγώνα.

Με Αμπιντάλ και Αφελάι η ενδεκάδα του Ολυμπιακού! Η ομάδα του Μίτσελ παρατάσσεται με τον Ρομπέρτο κάτω από τα δοκάρια και τους Μαζουάκουκαι Ελαμπντελαουί ως αριστερό και δεξί μπακ και Αμπιντάλ και Μποτία στο κέντρο της άμυνας. Στη μεσαία γραμμή παίρνουν θέσεις οι Εντινγκα, Κασάμι και Ντομίνγκεζ, ενώ στην τριάδα της επίθεσης θα συνεργαστούν οι Ντοσεβί, Αφελάι και Διαμαντάκος.

Μεγάλη έκπληξη με Μέτσε στην ενδεκάδα της Νίκης! Ο νεαρός ξεκινά στα χαφ, ενώ ο Ροτζέριο μένει στον πάγκο. Με Σκούρτη στην κορυφή της επίθεσης οι κυανόλευκοι.

Δεν έχει γεμίσει το Καραϊσκάκη

Οι δυο ομάδες μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6' Σέντρα του Ντοσεβί, αλλά ο Ντομίνγκες που προσπαθεί να κάνει το μονοκόμματο σουτ πιάνει αέρα μέσα στην περιοχή

Η Νίκη δεν έχει αφήσει αυτά τα πρώτα λεπτά τον Ολυμπιακό να βρει ρυθμό

7' Ο Ίβενς διώχνει με κεφαλιά προ του Διαμαντάκου

Ο Ολυμπιακός έχει αρχίσει να πιέζει

8' Κεφαλιά του Ντομίνγκες μπλοκάρει ο Ταμπάκης

10' Σουτ του Ντοσεβί, κοντράρει η μπάλα και καταλήγει κόρνερ

11' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. Κεραυνός έξω από την περιοχή του Κασάμι, ο Ταμπάκης δεν μπορεί να αποκρούσει και η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα. 1-0 ο Ολυμπιακός

17' Ο Αφελάι δεν προλαβαίνει με προβολή να απειλήσει τον Ταμπάκη μετά από εξαιρετική σέντρα του Ντοσεβί

25' Ευκαιρία με τον Μουζακίτη για τη Νίκη, που εκμεταλλεύτηκε λάθος της άμυνας, αλλά έστειλε την μπάλα λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

27' Νέο σουτ του Κασάμι έξω από την περιοχή αποκρούει σε κόρνερ ο Ταμπάκης

28' Κίτρινη στον Σκούρτη

28' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. 2-0 με τον Διαμαντάκο οι ερυθρόλευκοι που πήρε το ριμπάουντ μετά από επέμβαση στη γραμμή του Ταμπάκη

32' ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό. 3-0. O Αφελάι βγήκε στην πλάτη της άμυνας, πήρε την κόντρα από τον Μαχλελή και σούταρε για να γράψει το 3-0

33' Ο Σκούρτης δεν προλαβαίνει να πλασάρει

33' Κίτρινη για τον Γιαννιτσάνη

34' Ο Νικλητσιώτης θέλει να τα κάνει όλα μόνος του, φτάνει έξω από την περιοχή και σουτάρει απελπιστικά άστοχα όμως.

Έχει πέσει ο ρυθμός από τον Ολυμπιακό

Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις του πρώτου μέρους

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγές για τις δυο ομάδες. Για τον Ολυμπιακό μπαίνει ο Παπαδόπουλος στη θέση του Μποτία και αντί του Μουζακίτη περνάει ο Κοτσαρίδης

48' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη! Ο Νικλητσιώτης βγάζει τη σέντρα αλλά την κεφαλιά του Γιαννιτσάνη απέκρουσε ο Ρομπέρτο. Μεγάλη επέμβαση από τον γκολκίπερ του Ολυμπιακού

Βελτιωμένη η Νίκη μέχρι στιγμής στο δεύτερο ημίχρονο

56' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Νίκη! Εκπληκτική προσπάθεια από τον Σκούρτη. Πήρε την μπάλα στα αριστερά μπήκε στην περιοχή περνώντας Παπαδόπουλο και Αμπιντάλ και νίκησε τον Ρομπέρτο! 3-1 μειώνουν οι κυανόλευκοι

65' Ο Ελαμπντελαουί βγάζει τη σέντρα από τα δεξιά αλλά Γκαζαριάν και Διαμαντάκος μπερδεύονται μεταξύ τους και η μπάλα καταλήγει άουτ μετά από προσπάθεια του πρώτου

70' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αντί του Διαμαντάκου, κάνει ντεμπούτο ο Μπενίτες

Συνεχίζει να είναι καλή η Νίκη

73' Σουτ του Γιαννιτσάνη, αποκρούει ο Ρομπέρτο

74' Σουτ του Ντοσεβί απομακρύνει με τις γροθιές ο Ταμπάκης

78' Σουτ του Μέτσε άουτ

79' Σουτ του Μαζουάκου αποκρούει με τα γόνατα το Ταμπάκης

80' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντομίνγκες κοντράρει στον Μαχλελή

81' Σέντρα σουτ του Ντομίνγκες, με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ ο Ταμπάκης

85' Κίτρινες κάρτες σε Νικλητσιώτη και Παπαδόπουλο

Τρία λεπτα καθυστερήσεις

90+ Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη για το 3-2. Ο Ίβενς με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ