Νίκη Βόλου - Εργοτέλης (live)

Καθοριστικό παιχνίδι για τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό απέναντι στον Εργοτέλη για την 4η αγωνιστική της Super League.

Ντεμπούτο στον πάγκο για τους κυανόλευκους κάνει ο Σβεν Βάντεμπροεκ μετά την απομάκρυνση του Βίλιαν Φλουτ. Χωρίς απουσίες παρατάσσεται η Νίκη.

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

A' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6' Κίτρινη κάρτα για τον Στογιάνοβιτς

7' Εκτέλεση φάουλ από καλό σημείο για τη Νίκη, ο Κοτσαρίδης έστειλε την μπάλα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

10' Σέντρα του Μουζακίτη, προ του Νικλητσιώτη που ήταν έτοιμος να σκοράρει απομακρύνει ο Λυκογιάννης την τελευταία στιγμή

12' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη 0-1... Σε μία αντεπίθεση των Κρητικών, ο Γιουσούφ γύρισε την μπάλα και με πλασέ ο Μπογκντάνοφ έγραψε το 0-1

15' Τετ α τετ του Βλαχοδήμου με τον Ταμπάκη, ο νεαρός τερματοφύλακας της Νίκης τον σταματά

18' Εκτέλεση φάουλ του Κοζορώνη φεύγει άουτ

20' ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ για τη Νίκη! Ο Ίβενς ισοφαρίζει με κεφαλιά μετά από φάουλ του Νικλητσιώτη σε 1-1

24' Σουτ του Βλαχοδήμου φεύγει άουτ

27' Ο Ταμπάκης διώχνει σε κόρνερ σουτ του Τζανακάκη

30' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Σκούρτης μπήκε στην περιοχή, έσπασε την μπάλα στον Νικλητσιώτη, αλλά ο Τσέρνι έπεσε σωστά και διπλή προσπάθεια μπλόκαρε

33' Σέντρα του Γιουσούφ, ο Νόσκοβιτς προσπαθεί για την προβολή αλλά η μπάλα φεύγει άουτ

42' Έχει πέσει ο ρυθμός στα τελευταία λεπτά του πρώτου μέρους

43' Αδύναμο σουτ του Γιαννιτσάνη, μπλοκάρει ο Τσέρνι

Ένα λεπτό καθυστερήσεων παίζεται ήδη στο Πανθεσσαλικό

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη. Με τη σέντρα ο Νόσκοβιτς με κεφαλιά κάνει το 1-2...

48' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Αντί του Μπογκντάνοφ ο Γκέντζογλου

49' Κίτρινη για τον Λάουξ

52' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη 1-3... Με κεφαλιά το Χαλκιαδάκης γράφει το 1-3... Η άμυνα της προδίδει τη Νίκη...

54' Αλλαγή για τη Νίκη. Τσουκάνης αντί Μαχλελής

59' Αλλαγή για τη Νίκη. Έξω ο Μουζακίτης, μέσα ο Τζιώρας

59' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Ροτζέριο περνά στη θέση του Γιαννιτσάνη

64' Σουτ του Σκούρτη αποκρούει εντυπωσιακά ο Τσέρνι

66' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Βγαίνει ο Βλαχοδήμος μπαίνει ο Κούτρης

68' Πολύ καλή στιγμή για τη Νίκη, με τον Σκούρτη να πιάνει ένα γυριστό σουτ

74' Σουτ του Τζανακάκη άουτ

76' Διαγώνιο σουτ του Ροτζέριο μόλις άουτ. Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη

77' Επικίνδυνη σέντρα σουτ του Τσουκάνη άουτ

78' Κίτρινη κάρτα στον Τσέρνι για καθυστέρηση

79' ΓΚΟΛ για τον Εργοτέλη 1-4... Ο Γιουσούφ με πλασέ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα

80' Κεφαλιά του Τζιώρα άουτ

81' Αλλαγή για τον Εργοτέλη. Αντί του Νόσκοβιτς, ο Κούρεζ

89' Κίτρινη για τον Μαρινάκη