Νίκη Βόλου - Πανθρακικός 1-0 (τελικό)

Η Νίκη Βόλου υποδέχεται στο Πανθεσσαλικό τον Πανθρακικό για την 7η αγωνιστική της Super League και το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Δείτε εδώ το pregame του αγώνα

A' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1' Διαγώνιο σουτ του Λάουξ κοντράρει και φεύγει κόρνερ

Πέρασε το πρώτο δεκάλεπτο στο Πανθεσσαλικό χωρίς φάσεις

18' Σουτ του Σταμπολζίεφ στην κίνηση η μπάλα φεύγει ψηλά άουτ

20' Κεφαλιά του Ιγκόρ η μπάλα πολλά μέτρα άουτ, δεν ανησυχεί τον Ταϊρη

23' ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τη Νίκη! Ο Ροτζέριο με δυνατό μακρινό σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα! 1-0 για τη Νίκη!

37' Κίτρινη κάρτα στον Τζάνη στον πάγκο του Πανθρακικού για διαμαρτυρία, ενώ αποβάλλεται και ο γυμναστής του Πανθρακικού

38' Ο Ταϊρης μπλοκάρει εύκολα σουτ του Ιγκόρ που κόντραρε και άλλαξε πορεία

44' Κίτρινη κάρτα στο Ροτζέριο

45' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Πέρεθ από καλό σημείο η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Ταϊρη

45+' Μετά από σουτ του Ιγκόρ λίγο έλειψε ο Εμπόου με προβολή να σκοράρει... Οι παίκτες της Νίκης διαμαρτυρήθηκαν έντονα για οφσάιντ και δικαιολογημένα

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγές για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Χασομέρη ο Τζάνης και στη θέση του Ποτουρίδη ο Ντιγκινι

56' Αναγκαστική αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Λάουξ ο Μαχλελής

57' Ευκαιρία για τον Πανθρακικό. Ο Ταϊρης βγάζει εντυπωσιακά σουτ του Ιγκόρ, ενώ στη συνέχεια ο Τζάνης με διαγώνιο σουτ προσπάθησε να απειλήσει, αλλά ο Μαχλελής έβγαλε σε κόρνερ

58' Νέα καλή στιγμή με σουτ του Ιγκόρ για τον Πανθρακικό

62' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Κοτσαρίδη, ο Κυζιρίδης

66' Κίτρινη κάρτα στον Σταμπολζίεφ

70' Κίτρινη κάρτα στον Σερφά

73' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Μουζακίτη ο Αργύρης

75' Ο Μαρινάκης γυρίζει επικίνδυνα στην περιοχή του Πανθρακικού, μπλοκάρει όμως ο Πασχαλάκης

75' Αλλαγή για τον Πανθρακικό. Στη θέση του Ρίζου ο Κάσες

77' Κεφαλιά του Έμποου μπλόκαρε ο Ταϊρης

85' Σουτ του Ιγκορ πέφτει και μπλοκάρει ο Ταϊρης

91' Κίτρινη στον Ταϊρη για καθυστέρηση

94' Μεγάλη ευκαιρία για τη Νίκη με τον Τζιώρα να δίνει για τον Ροτζέριο που περιμένε μόνος του για να σκοράρει, αλλά τον Πασχαλάκη να προλαβαίνει και να διώχνει