Σκόραρε μετά από επτά μήνες ο Ροτζέριο

Μπορεί να άργησε, αλλά το έκανε την πιο κατάλληλη στιγμή ο Ροτζέριο Μάρτινς. Ο Βραζιλιάνο ηγέτης της Νίκης ήταν αυτός που έδωσε το πρώτο τρίποντο και τους πρώτους βαθμούς στους κυανόλευκους στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λιγκ, αλλά το αξιοπρόσεκτο είναι ότι το τέρμα που σημείωσε, ήταν το πρώτο μετά από επτά και πλέον μήνες.

Το τελευταίο του ήταν στις 16 Μαρτίου 2014 με τη φανέλα του Λεβαδειακού στο εις βάρος της πρώην ομάδας 4-2 από τον Πανιώνιο στη Νέα Σμύρνη

Οι πρωτιές όμως συνεχίζονται για τον Ροτζέριο, αφού αυτό ήταν και το πρώτο του 90λεπτο σε ματς πρωταθλήματος, αφού στις τρεις προηγούμενες συμμετοχές του με τον Ατρόμητο (28 λεπτά), Εργοτέλη (30 λεπτά) και Παναθηναϊκό (12 λεπτά) είχε αγωνιστεί συνολικά 70 λεπτά. Βέβαια, σε όλο το ματς είχε αγωνιστεί και στο Κύπελλο στην αναμέτρηση με την Ξάνθη στα Πηγάδια.