Νίκη Βόλου - Κέρκυρα (live)

Ντέρμπι νεοφώτιστων στο Πανθεσσαλικό με τη Νίκη Βόλου να υποδέχεται την Κέρκυρα για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Η ομάδα του Παναγιώτη Τζανάβαρα θέλει οπωσδήποτε τους τρεις βαθμούς για να συνεχίσει να ελπίζει σε παραμονή.

Το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7' Ωραία σέντρα του Μαρινάκη, προ του Σκούρτη που δεν μπορεί να πιάσει την κεφαλιά, μπλοκάρει εύκολα ο Σέτκους

Πέρασαν 15 λεπτά στο Πανθεσσαλικό, με τη Νίκη να έχει μπει δυνατά αλλά να μην έχει κάνει τη μεγάλη ευκαιρία

21' Κίτρινη κάρτα στον Κανακούδη

23' Κακό το θέαμα στο παιχνίδι μέχρι στιγμής, με τη Νίκη να μην απειλείται, αλλά να μην καταφέρνει και να απειλήσει

28' Ευκαιρία για τη Νίκη. Ο Τσουκάνης με σέντρα σουτ αναγκάζει τον Σέτκους σε δύσκολη επέμβαση και πριν μπει στη φάση κάποιος παίκτης της Νίκης, διώχνει όπως όπως ο Ομπράντοβιτς

29' Κίτρινη κάρτα στον Κοτσαρίδη

31' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανακούδη, η μπάλα φεύγει μόλις έξω από την εστία του Ταϊρη

41' Κίτρινη κάρτα στον Μαρινάκη

45' Φάουλ του Μαχλελή διώχνει με τις γροθιές ο Σέτκους

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48' Εξαιρετικό σουτ του Κυζιρίδη, η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

54' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Έξω ο Ομπράντοβιτς και μέσα ο Κόντος

57' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κανακούδη άουτ

59' Συνεχόμενα κόρνερ για τη Νίκη που πιέζει

60' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Ο Ανδρεόπουλος στη θέση του Καρντόσο

62' Σουτ του Κυζιρίδη αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Σέπκους

66' Ο Μαρκόφσκι πιάνει ένα ξαφνικό γυριστό σουτ, αλλά ο Ταϊρης σε ετοιμότητα, μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια

68' Με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Σέπκους φάουλ του Κυζιρίδη

72' Αλλαγή για τη Νίκη. Εκτός ο Κοτσαρίδης, στον αγωνιστικό χώρο ο Σταμπολζίεφ

74' Κίτρινη κάρτα στον Ζορμπά

75' Φάουλ από καλό σημείο περνά ανεκμετάλλευτο για τη Νίκη με τον Λάουξ να μη σουτάρει καλά

76' Αλλαγή για την Κέρκυρα. Στη θέση του Κανακούδη, ο Ντιόγκο

79' Αλλαγή για τη Νίκη. Αντί του Σκούρτη, στο παιχνίδι ο Νικλητσιώτης

80' Κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα για... θέατρο, αφού ο παίκτης της Νίκης έπεσε στην περιοχή για να εκβιάσει το πέναλτι

85' Kίτρινη κάρτα για Μαραγκό και Λάουξ

88' Αλλαγή για τη Νίκη. Ο Κορέτα στη θέση του Κυζιρίδη

90' Ο Ταϊρης σώζει τη Νίκη διώχνωντας εντυπωσιακά πλασέ του Χαβίτο