Νίκη Βόλου - Καλλονή (live)

Η Νίκη υποδέχεται την Καλλονή στο Πανθεσσαλικό και ψάχνει το θετικό αποτέλεσμα για να συνεχίσει να έχει μαθηματικές τουλάχιστον ελπίδες για παραμονή στη Super League.

Το Magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό την εξέλιξη της αναμέτρησης

Α' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6' Ο Καμαρά δεν βρίσκει την μπάλα όπως θέλει και αυτή φεύγει άουτ

7' Ο Λεοζίνιο δεν μπορεί με προβολή να στείλει την μπάλα στα δίχτυα

10' Σουτ του Λεοζίνιο ο Ταϊρης μπλοκάρει

12' Ο Χογκ μπλοκαρει προ του Τσουκάνη μετά από ωραία προσπάθεια του Νικλητσιώτη

13' Κίτρινη στον Στεφάνοβιτς

15' Κεφαλιά του Χουάνμα άουτ

19' Δυνατό σουτ του Σκούρτη, εντυπωσιακή απόκρουση από τον γκολκίπερ της Καλλονής

22' Σουτ του Νικλητσιώτη άουτ

39' Κίτρινη στον Καρασαλίδη

40' Εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο η μπάλα πάνω από την εστία του Ταϊρη

45' Σουτ του Χουάνμα εκτός περιοχής φεύγει άουτ

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Τσουκάνη ο Αργύρης

46' Γκοοοοοολ για τη Νίκη! Ο Σκούρτης μετά από λάθος του Χογκ με πλασέ σε κενή εστία γράφει το 1-0 πριν συμπληρωθεί ένα λεπτό στο δεύτερο ημίχρονο!

59' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Λεοζίνιο ο Ναβάρο

68' Επικίνδυνη σέντρα τυ Αντζέτζο περνά απ' όλους στην περιοχή

68' Αλλαγή για την Καλλονή. Μπαίνει στο παιχνίδι ο Κύπρου

69' Σουτ του Καμαρά δεν ανησυχεί τον Ταϊρη που πέφτει στη σωστή πλευρά

70' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Νικλητσιώτη, ο Κυζιρίδης

71' Ο Μαχλελής κάνει προβολή προ του Καμαρά και ο Ταϊρης μπλοκάρει

77' Γκοοοοοοοοολ για τη Νίκη!!! Ο Σκούρτης κάνει το 2-0 για τους κυανόλευκους. Λάθος του Βαλιού ο Ροτζέριο βγαίνει τετ α τετ αλλά για να σιγουρέψει το γκολ έδωσε την ασίστ στον Σκούρτη. Εκείνος με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 2-0!!!!

78' Αλλαγή για τη Νίκη. Στη θέση του Σκούρτη, ο Τζιώρας

78' Αλλαγή για την Καλλονή. Στη θέση του Χουάνμα, ο Μίνγκας

81' Κεφαλιά του Αναστασιάδη άουτ

85' Κίτρινη κάρτα στον Τζιώρα