1η θέση στη βαθμολογία του πανελλ. σιρκουί για Παρισάκη/Μαναβή

Η Βίκυ Αρβανίτη κατέκτησε το 9ο Πανελλήνιο πρωτάθλημα beach volley στην καριέρα της και το 2ο με συμπαίκτρια την Πένυ Καραγκούνη. Σε έναν υπέροχο τελικό του κυρίως ταμπλό των γυναικών στο τουρνουά Finals του Πανελληνίου σιρκουί beach volley, η Εθνική μας ομάδα κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο μετά τη νίκη της με 2-0 (21-15, 21-16) κόντρα στις Δήμητρα Μαναβή και Ιωάννα Παρισάκη, που ωστόσο εκτός από το ασημένιο μετάλλιο, κατέκτησαν την 1η θέση στην βαθμολογική κατάταξη του Πανελληνίου σιρκουί που ολοκληρώθηκε χθες στην παραλία του Σχινιά!

Η Δήμητρα Μαναβή και η Ιωάννα Παρισάκη συμπληρώνει η μία την άλλη τόσο μέσα στο γήπεδο, όσο και έξω από αυτό. Μιλώντας… ταυτόχρονα μετά την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου σημείωσαν: «Ο τελικός ήταν ένα παιχνίδι που μας γέμισε εμπειρίες κόντρα στην Εθνική μας ομάδα, που της αξίζουν συγχαρητήρια. Είχαμε στόχο να μπούμε 4άδα και αν γίνεται να είμαστε στο βάθρο. Αρχικά θέλαμε να είμαστε ένα βήμα παραπάνω από πέρσι, όπου είχαμε κατακτήσει την 4η θέση, και το επιτύχαμε με το παραπάνω με τη συμμετοχή μας στον τελικό και την κατάκτηση του ασημένιου μεταλλίου. Έτσι είμαστε πολύ ικανοποιημένες τόσο για το μετάλλιο αλλά κυρίως, για την πρωτιά στην βαθμολογική κατάταξη του Πανελληνίου σιρικουί, που καταδεικνύει τη σταθερή μας πορεία σε όλο το Πανελλλήνιο σιρκουί. Η φετινή χρονιά δεν ξεκίνησε ιδανικά για εμάς εξαιτίας κάποιων μικροτραυματισμών, ωστόσο προπόνηση με την προπόνηση και τουρνουά με τουρνουά βελτιώσαμε τόσο ατομικά χαρακτηριστικά όσο και τη χημεία μας μέσα στο γήπεδο. Μετά από τρία χρόνια έχουμε γίνει ένα μέσα στο γήπεδο, και στο μέλλον θέλουμε να ξεπεράσουμε τους εαυτούς μας. Θέλουμε να ευχαριστήσουμε τους προπονητές μας, Παναγιώτη Μούρτζιο, Μαρία Τσιαρτσιάνη και Δημήτρη Ιωαννίδη που βρίσκονται συνέχεια στον πλευρό μας, αλλά το πιο σημαντικό για οποιονδήποτε αθλητή είναι η υποστήριξη που έχει από την οικογένειά του και εμείς είμαστε τυχερές που την έχουμε απλόχερα»!