Νίκη για τον ΓΣΒ στο τοπικό πρωτάθλημα γυναικών

Σημαντική νίκη με σκορ 3-0 έκανε η γυναικεία ομάδα του ΓΣ Βόλου το Σάββατο 21-11-2015 απέναντι σε ένα αντίπαλο που έχει τους ίδιους στόχους, την πρώτη θέση που οδηγεί απευθείας στα μπαραζ ανόδου για τη Β' Εθνική. Ο αγώνας ήταν για το 2ο όμιλο του τοπικού πρωταθλήματος ΕΣΠΑΚΕΛ. Με όπλο το καλό σερβίς που χάλασε την υποδοχή των αντιπάλων, τις καλές άμυνες μετά από πίεση στο μπλοκ και κόντρα επιθέσεις ήρθε το θετικό αποτέλεσμα για τα κορίτσια του ΓΣ Βόλου. Στον άλλο αγώνα του ομίλου, ΑΕ Διμηνίου-ΑΟ Σκοπέλου 0-3. Επόμενη αγωνιστική την Κυριακή 29-11-2015 με αντίπαλο την ΑΕ Διμηνίου.
Σύνθεση ΓΣ Βόλου (Ξανθόπουλος Π.,Γιόλας Α.): Ράμπου, Πατσή, Τσαπραΐλη, Τριπύλα, Κουριαννίδου, Παιχνιδοπούλου, Ραμιώτη(L), Κωστή, Γιόλα, Κωστοπούλου, Τσιροπούλου, Τσελεπή (L)

Βαθμολογιά: ΓΣ Βόλου 6 (6-0 σετ), Ολυμπιακός Βόλου 3 (3-3 σετ), ΑΟ Σκοπέλου 3 (3-3 σετ), ΑΕ Διμηνίου 0 (0-6σετ).