Πικρή γεύση για τα κορίτσια της Νίκης

Πικρή γεύση για την ομάδα της Νίκης Βόλου είχε ο τελικός του κυπέλλου της Ένωσης Σωματείων Περιφέρειας Κεντρικής Ελλάδος που διεξήχθη την Κυριακή στο κλειστό γήπεδο του Αλμυρού. Η βολιώτικη ομάδα προηγήθηκε 2-1 στα σετ, αλλά ηττήθηκε στο τάι μπρέικ από τον ΑΟ Λαμίας που έκανε το νταμπλ. Η ομάδα του Χρήστου Γαλαζούλα παρατάχθηκε με τις σημαντικές απουσίες των Γιαγκουνίδου, Πόλη και Τσανακτσή. Το πρώτο σετ το πήρε ο ΑΟ Λαμίας με 25-20, η Νίκη ισοφάρισε εύκολα με 25-16 και πήρε προβάδισμα 2-1 στα σετ κερδίζοντας το τρίτο με 25-19. Στο τέταρτο, η Νίκη προηγήθηκε με 19-15 και όλα έδειχναν πως θα τελείωσει το παιχνίδι υπέρ της, όμως λίγο οι εύκολοι πόντοι που έδωσε στον αντίπαλο και λίγο τα διαιτητικά λάθη σε κρίσιμα σημεία οδήγησαν τελικά στην απώλεια του σετ με 25-23. Στο τάι μπρέικ, η κακή ψυχολογία της ομάδος δεν άφησε περιθώρια αντίδρασης και μοιραία χάθηκε το σετ με 15-8. Την ομάδα συνόδευσαν οι Κολόζος, Αρβανιτόπουλος, Καπουρνιώτης και ο γιατρός Γιώργος Γάτος, ενώ το "παρών" έδωσε και ο πρόεδρος της Νίκης Βόλου, Στέργιος Φάτσης.

Τα σετ του αγώνα: 25-20, 16-25, 19-25, 25-23, 15-8.
ΑΟ ΛΑΜΙΑΣ (Ηλίας Αγγέλης): Χέλιου, Πολύζου, Νικολίτσα, Ζαχαρή, Παπαδοπούλου, Κόντρα, Τσιλαλή, Κακάβα, Μόσχου.
ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ (Χρήστος Γαλαζούλας): Ντάιμου, Αφέντου, Βλαχάκη, Λώλου, Γκαγκαδέλλη, Αυγερινού, Σταυρακοπούλου, Παππά, Δόλγυρα, Κολοβού, Βαϊτση, Χαλκιά.