Οι όμιλοι και το αναλυτικό πρόγραμμα του Κυπέλλου Ελλάδος
- Published in Κύπελλο Ελλάδας
Στα γραφεία της ΕΠΟ σήμερα έγινε η κλήρωση του Κυπέλλου της ερχόμενης περιόδου. Οι αγώνες της πρώτης αγωνιστικής θα γίνουν από 19 μέχρι 21 Σεπτεμβρίου. Η δεύτερη αγωνιστική είναι προγραμματισμένη για 24-26 Οκτωβρίου και η τρίτη για 28-30 Νοεμβρίου.
Αναλυτικά οι οκτώ όμιλοι:
1ος ΟΜΙΛΟΣ: Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης, ΟΦΗ, Ηρακλής
2ος ΟΜΙΛΟΣ: ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός, Απόλλων Πόντου, Αιγινιακός ή Βέροια
3ος ΟΜΙΛΟΣ: ΑΕΚ, Λαμία, Απόλλων Λάρισας, Καλλιθέα
4ος ΟΜΙΛΟΣ: Ατρόμητος, Κέρκυρα, Τρίκαλα, Σπάρτη
5ος ΟΜΙΛΟΣ: Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης, Αχαρναϊκός, Κισσαμικός
6ος ΟΜΙΛΟΣ: Ξάνθη, Παναιτωλικός, Εργοτέλης, Πανσερραϊκός
7ος ΟΜΙΛΟΣ: Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα, Άρης, Παναιγιάλειος
8ος ΟΜΙΛΟΣ: Παναθηναϊκός, Λάρισα, Αναγέννηση Καρδίτσας, Παναχαϊκή
*Αιγινιακός-Βέροια το μοναδικό ζευγάρι της πρώτη φάσης
1η αγωνιστική (19-21/9)
1ος: Πλατανιάς-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-ΟΦΗ
2ος: ΠΑΟΚ-Λεβαδειακός, Βέροια ή Αιγινιακός-Απόλλων Πόντου
3ος: ΑΕΚ-Λαμία, Καλλιθέα-Απόλλων Λάρισας
4ος: Ατρόμητος-Κέρκυρα, Σπάρτη-Τρίκαλα
5ος: Ολυμπιακός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Αχαρναϊκός
6ος: Ξάνθη-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Εργοτέλης
7ος: Πανιώνιος-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Άρης
8ος: Παναθηναϊκός-Λάρισα, Παναχαϊκή-Αναγέννηση Καρδίτσας
2η αγωνιστική (24-26/10)
1ος: ΟΦΗ-Πλατανιάς, Απόλλων Σμύρνης-Ηρακλής
2ος: Απόλλων Πόντου-ΠΑΟΚ, Λεβαδειακός-Αιγινιακός ή Βέροια
3ος: Απόλλων Λάρισας-ΑΕΚ, Λαμία-Καλλιθέα
4ος: Τρίκαλα-Ατρόμητος, Κέρκυρα-Σπάρτη
5ος: Αχαρναϊκός-Ολυμπιακός, Αστέρας Τρίπολης-Κισσαμικός
6ος: Εργοτέλης-Ξάνθη, Παναιτωλικός-Πανσερραϊκός
7ος: Άρης-Πανιώνιος, ΠΑΣ Γιάννινα-Παναιγιάλειος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Παναθηναϊκός, Λάρισα-Παναχαϊκή
3η αγωνιστική (28-30/11)
1ος: ΟΦΗ-Απόλλων Σμύρνης, Ηρακλής-Πλατανιάς
2ος: Απόλλων Πόντου-Λεβαδειακός, Αιγινιακός ή Βέροια-ΠΑΟΚ
3ος: Απόλλων Λάρισας-Λαμία, Καλλιθέα-ΑΕΚ
4ος: Τρίκαλα-Κέρκυρα, Σπάρτη-Ατρόμητος
5ος: Αχαρναϊκός-Αστέρας Τρίπολης, Κισσαμικός-Ολυμπιακός
6ος: Εργοτέλης-Παναιτωλικός, Πανσερραϊκός-Ξάνθη
7ος: Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα, Παναιγιάλειος-Πανιώνιος
8ος: Αναγέννηση Καρδίτσας-Λάρισα, Παναχαϊκή-Παναθηναϊκός