ΑΕ 2002-Δημητριάς 1-4

Ήταν μέχρι να κερδίσει πρώτη φορά εκτός έδρας η Δημητριάς... Την προηγούμενη αγωνιστική πήρε διπλό με 2-1 στην Αγία Παρασκευή, σήμερα συνέτριψε 4-1 την ΑΕ 2002 στο γήπεδο της Γατζέας και έτσι, η ομάδα του Τάκη Βαταμίδη διατηρήθηκε στην 5η θέση του 1ου ομίλου. Ο Πετρόπουλος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι στο 24' άνοιξε το σκορ και δύο λεπτά αργότερα, με κεφαλιά ο Μουσαμπελίου έκανε το 0-2. Το τρίτο τέρμα των φιλοξενούμενων στο ξεκίνημα της επανάληψης με τον Ταφίλη να σκοράρει σε φάση που δημιούργησε με ωραία ατομική ενέργεια ο Πετρόπουλος, η ΑΕ 2002 μείωσε με πέναλτι του Πότσκα στο 70' και ο Πετρόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 1-4 στο 76ο λεπτό.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσιος, Μπικοράρος, Σταθόπουλος (46’ Κουβαράς), Κόρμπας, Βέργος, Παρίσης, Τσιργής, Μ. Φιλίππου, Πότσκα, Γ. Φιλίππου.
Δημητριάς: Γ. Ζαρίφης, Τσακίρης (75’ Μελέτης), Δημουλάς, Μπάφας, Στ. Καρακώστας, Β. Ζαρίφης, Θ. Καρακώστας, Κ. Καρακώστας, Ταφίλης (85’ Σαμπάνης), Πετρόπουλος, Μουσαμπελίου.