Πρώτη ήττα για τα κορίτσια του Μαγνησιακού

Πρώτη ήττα στο φετινό πρωτάθλημα για τα κορίτσια του Μαγνησιακού καθώς προηγήθηκαν αλλά ηττήθηκαν στο ντέρμπι κορυφής της 3ης αγωνιστικής από τη Ροδόπη. Στο 11ο λεπτό η Χρυσικοπούλου κέρδισε πέναλτι και η Σέλα ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 1-0 και η ισοφάριση τρία λεπτά πριν βγει το ημίχρονο όταν η Περιβολοπούλου είχε φάουλ στο δοκάρι και στην επαναφορά η Πανίδου σκόραρε. Το τελικό 1-2 γράφτηκε στο 52' με σουτ της Τερζίδου. Ο Μαγνησιακός πίεσε στη συνέχεια, χωρίς να έχει τη μεγάλη ευκαιρία, με τις φιλοξενούμενες να υπερτερούν στη δύναμη και να κερδίζουν δίκαια στο Βόλο.

Η σύνθεση του Μαγνησιακού: Μαργαρίτη, Μεγαγιάννη, Kαλαπαναγιώτου, Ζαμπάκα, Ξάνθη, Δερβενιώτη (72' Καραλή), Πέτση (46' Μήτα), Σέλα, Κατσαβριά, Χρυσικοπούλου, Τρίγγα (52' Κουλοχέρη).

Last modified onSaturday, 21 November 2015 21:32