Ολυμπιακός Βόλου - Ζάκυνθος (live)

Ο Ολυμπιακός Βόλου υποδέχεται τη Ζάκυνθο για την πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Football League και το magnesiasports σας μεταφέρει λεπτό προς λεπτό από το ΕΑΚ την εξέλιξη της αναμέτρησης.

Δείτε εδώ το pregame του αγώνα

Ηλιοφάνεια και ζέστη στο ΕΑΚ, κατάλληλος ο καιρός για ποδόσφαιρο

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αδικοχαμένου φιλάθλου Κώστα Κατσούλη

Α΄ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στη σέντρα ο Ολυμπιακός Βόλου

4' O Πινάρες κάνει το σουτ έξω από την περιοχή αλλά δεν είχε όσο δύναμη θα ήθελε για να απειλήσει τον Ξενοδόχωφ

Πιέζει από τα πρώτα λεπτά ο Ολυμπιακός

9' ΓΚΟΛ για τη Ζάκυνθο.... Κόντρα στη ροή του αγώνα αιφνιδιάζουν οι φιλοξενούμενοι. Ο Μακρυδημήτρης έκανε λάθος απομάκρυνση και ο Αποστόλου μπήκε στην περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1

15' ΓΚΟΛ για τη Ζάκυνθο 0-2 στο ΕΑΚ. Ο Τσόπελας με μακρινό σουτ στέλνει τον Κολίτσι να μαζέψει για δεύτερη φορά την μπάλα από τα δίχτυα του...

16' Καρφωτή κεφαλιά του Μπάρμπα στα χέρια του Ξενοδόχωφ

26' Κίτρινη στον Βαρέλα

30' Ο Ουνγιαλίδης γύρισε επικίνδυνα την μπάλα στον Ξενοδόχωφ και λίγο έλειψε να ξεγελάσει τον τερματοφύλακα του

32' Σουτ του Κούτσι από πλάγια θέση μέσα στην περιοχή, κανένα πρόβλημα για τον Ξενοδόχωφ

34' Ο Βαρέλα τετ α τετ με τον Κολίτσι, σώζει ο γκολκίπερ του Ολυμπιακού

36' ΑΛΛΑΓΗ για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μέζα λόγω τραυματισμού ο Μαρτίνεθ

39' Κίτρινη στον Οικονόμου

41' Σουτ του Πινάρες πέφτει σωστά και διώχνει ο Ξενοδόχωφ

45' Νέο σουτ του Πινάρες κανένα πρόβλημα για τον τερματοφύλακα της Ζακύνθου

ΤΕΛΟΣ ΠΡΩΤΟΥ ΜΕΡΟΥΣ

Β ΗΜΙΧΡΟΝΟ

49' Σέντρα Νικολιά προ του Κούτσι ο Ξενοδόχωφ

51' Ψηλοκρεμαστή κεφαλιά του Κούτσι η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

53' Εκτέλεση φάουλ του Πινάρες εύκολα μπλοκάρει ο Ξενοδόχωφ

54' Κίτρινη κάρτα στον Κούτσι

58' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Κορνελάτου ο Θέος

59' Μακρινό σουτ του Οικονόμου η μπάλα πήγαινε μέσα και ο Κολίτσι έδιωξε με υπερένταση σε κόρνερ

60' Μεγάλη ευκαιρία για τη Ζάκυνθο. Ο Φωτιάς από το ύψος της μικρής περιοχής σουτάρει άουτ

64' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Στη θέση του Μπάρμπα, ο Ζέρης

67' Αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Στη θέση του Αποστόλου, ο Πέππας

72' Γύρισμα του Νικολιά μέσα στη μικρή περιοχή, ο Ξενοδόχωφ μπλοκάρει προ του Κούτσι

Με δέκα ο Ολυμπιακός καθώς έχει τραυματιστεί ο Χιντζίδης και βρίσκεται εκτός αγωνιστικού χώρου

74' Αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Στη θέση του Τσόπελα ο Στασινόπουλος

Μπήκε ξανά στο παιχνίδι ο Χιντζίδης

76' ΔΟΚΑΡΙ για τον Ολυμπιακό. Κεφαλιά του Κούτσι σταματά στο οριζόντιο δοκάρι

77' Σουτ του Μπιτάνγκ κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

79' Σουτ του Μπιτάνγκ μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ

89' Αλλαγή για τη Ζάκυνθο. Στη θέση του Παπαδημητρίου, ο Βαρέλα